Bitcoin (BTC), Elon Musk tarafından yapılan yeni yorumların verdiği heyecanın sonucunda gün içerisinde 32.500 dolar seviyelerinin üzerine çıktı. Yazım sırasında 31.891 dolardan el değiştiriyor. Daha önceki tahminleri tutmuş olan bir analist, durum böyle devam ederse, kripto para biriminin 40.000 doları test edebileceğini söylüyor.

Bitcoin 32.500 doların üzerine çıktı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Elon Musk, Twitter kurucusu Jack Dorsey gibi isimlerin katıldığı The B World adlı etkinlikte konuşulanlar, BTC fiyatının yükseliş yaşamasına sebep oldu. Musk’ın sözleri büyük ölçüde olumluydu ve birçok kişinin tahmininden daha az eleştireldi. Kripto para biriminin 32.000 dolar gibi önemli seviyeleri aşmasının ardından, BTC’nin 40.000 doları test edebileceğini söyleyen ünlü analist Michael van de Poppe, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bitcoin’in fiyat hareketine bakarsak, 31 bin doların üzerinde tutunduğumuzu açıkça görebilir ve söyleyebiliriz. Bu devam ederse ve piyasa daha yüksek bir dip verirse, sanırım geçici bir dip bulduk ve 40 bin doları test edeceğiz.

Çoğu Bitcoin Şu Anda Zararına Satılıyor! Peki Neden?

Michael van de Poppe: BTC yükselirse altcoin’ler ivme kazanacak

Altcoin’ler de aynı şekilde, gün içinde genellikle yüzde 5 ile yüzde 10 arasında değişen kazançları sağlamlaştırdı. Bazı altcoin’ler, yüzde 30’un üzerinde kazanç elde etti. Van de Poppe, Bitcoin’in 40.000 dolar veya daha yüksek bir direnç aralığına yükseldiği bir senaryonun altcoin piyasaları üzerinde çok daha belirgin bir etkisi olacağını ekledi. BTC’nin söz konusu seviyenin üzerine çıkması durumunda, altcoin’lerin yüzde 80-yüzde 150 kadar yükselebileceğinin altını çizdi.

Bitcoin'de Neler Oluyor? Madenciler Satıyor, Balinalar...

Ünlü analist Michael van de Poppe, daha önce Bitcoin ve altcoin’lere yönelik pek çok doğru tahminde bulunmuştu. Analist, 2021’in Şubat ayında, BTC 50.000 doların üzerinden işlem görüyorken; fiyatın 40.000 dolar civarına ineceğini doğru öngörmüştü. Bunun yanı sıra Mart ayında 60.000 doların üzerine kısa süreliğine çıkan BTC’nin ayın sonlarında 50.000 dolara düşeceğini tahmin etmişti. En yakın analizleri bunlar olsa da Van de Poppe, kripto para tarihi boyunca tutan pek çok tahminde bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Write A Comment