Bitcoin 2 günlük 30.000 dolar altı ziyaretini kısa tuttu ve yazım sırasında 31.895.56 dolardan işlem görüyor. Marketin en büyük 10 kripto para birimi, haftalık kayıplarını geri kazanmaya başlarken, bu dönemde bazı kurumların etkileri gözlemlendi. Güncel analizleriyle “Rakesh Upadhyay”ın BTC, ETH ve 8 altcoin analizini inceliyoruz.

BTC, ETH ve altcoin’lerde neler yaşandı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Bitcoin ve altcoin’lerdeki güçlü toparlanma, düşük seviyeleri bekleyen alıcı kitlesine işaret ediyor. BTC’nin 32.000 dolar atağı kripto piyasasına öncülük ederken, bu dönemde, Alameda Research’te bir trader olan Sam Trabucco, firmanın 20 Temmuz’da Bitcoin’deki düşüşü değerlendirdiğini söyledi. Trabucco, ayrıca, hisse senedi ve kripto türevleri piyasasında Çin madencilik yasağı ve Grayscale kilitlerinin neden olduğu FUD’ın olası sonunun, kripto rallisini tetikleyebileceğini belirtiyor. Diğer yandan, analist ve podcast sunucusu Nebraskan Gooner, Bitcoin’deki toparlanmayı bir kısa devre fırsatı olarak görüyor. Kıdemli trader Peter Brandt’da, Bitcoin’in trendde bir değişiklikten önce başka bir düşüşe tanık olmasını bekliyor.

Fiyat Tahmini: BTC, ETH, BNB, ADA ve Bu 7 Altcoin!

Aynı zamanda analistlere göre düzeltme, birkaç yeni yatırımcının kripto piyasasına girmesi için fırsatlar yaratabilir. JPMorgan’nın varlık yönetimi direktörü Mary Callahan Erdoes, Bloomberg ile yakın tarihli bir röportajda, bankanın müşterilerinin birçoğunun Bitcoin’e yatırım yapmak istediğini çünkü onu bir varlık sınıfı olarak gördüklerini söylüyor. Bu gelişmeler eşliğinde, direncin girebileceği seviyeleri belirlemek için ilk 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

ETH 2.000 dolar direncini test ediyor

20 Temmuz’da kaydedilen Ethereum mumlarındaki uzun fitiller, boğaların güçlü desteğe olan düşüşü 1.728.74 dolardan satın aldığını gösteriyor. Bu, Ether’in (ETH) 23 Mayıs’tan bu yana bu seviyeden geri döndüğü üçüncü örnektir. Kazanılan ivme, alıcılarla beraber fiyatı 20 günlük EMA’nın (2,008 doların) üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olması durumunda, analiste göre ETH, sert bir direnç olarak hareket edebilecek 50 günlük SMA’ya (2.213 dolara) doğru yükselebilir. Ancak, fiyat 50 günlük SMA’dan düşerse, ayılar fiyatı tekrar 1.728.74 doların altına çekmeye çalışacak. Bu durumda, analiste göre Ethereum’un düşüş trendinin 1.536.92 dolara ulaştırabilecek bir sonraki ayağına başlayabilir. Aynı zamanda alıcılar, trendde olası bir değişikliğin sinyalini vermek için düşüş trendi çizgisindeki engeli aşmak zorunda kalacaklar.

Fiyat Analizi: BTC, ETH ve 8 altcoin!

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’de gelen agresif satış, fiyatı 19 Temmuz’da 31.000 doların altına çekti ve bunu 20 Temmuz’da başka bir düşüş hareketi izledi. Ancak, boğalar bugün 30.000 dolar altından güçlü bir şekilde toparlanabildi. Şimdi ayılar, 20 günlük EMA’da (32.643 dolarda) toparlanmayı durdurmaya çalışacak. Fiyat bu dirençten aşağı düşerse, satıcılar Bitcoin’i yeniden kritik desteğin, 28.000 doların altına düşürmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, analiste göre BTC trendinin fiyatı 20.000 dolara çekebilecek bir sonraki ayağına başlayabilir. Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, BTC 50 günlük SMA’da 34.599 dolara meydan okuyabilir. Analiste göre bu direncin üzerinde bir kırılma, ilk güç işareti olacak ve 36.670 dolara olası bir ralli için kapıları açacak.

Fiyat Analizi: BTC, ETH ve 8 altcoin!

ETH ve BNB’de olumlu belirtiler var

Binance Coin (BNB)’de bugün olumlu belirtiler var. Fiyat 251.41 dolarlık destekten sıçramayı başardı ve 291 dolardan işlem görüyor. Bu, analiste göre boğaların satın almak için daha derin bir düzeltme beklemediğini gösteriyor ve alıcılar, şimdi fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutmaya ve sürdürmeye çalışacaklar. Başarı olması durumda, analiste göre ayılar kontrolü devredebilir ve BNB 433 dolardan genel dirence doğru yolculuğuna başlayabilir. Aksi yönde, fiyat düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Satıcılar daha sonra fiyatı 211.70 dolardan kritik desteğe çekmeye çalışacaklar. Bu desteğin altında bir kırılma, analistin belirttiği üzere, aşağı yönlü bir azalan üçgen modelini tamamlayabilir ve düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Fiyat Analizi: BTC, ETH ve 8 altcoin!

Analiste göre “ETH katili” 1.25 dolara ulaşabilir

Cardano (ADA) 20 Temmuz’da kritik desteğe 1 dolardan düştü, ancak boğalar bu düşüşü agresif bir şekilde satın aldı ve bugün güçlü bir toparlanma ile sonuçlandı. Yardım rallisi artık, analiste göre ayıların sert bir direnç sunabileceği 20 günlük EMA’ya (1.25 dolara) ulaşabilir. Aynı zamanda, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, ADA 50 günlük SMA’ya yükselebilir. Momentumun bu engeli aşması durumunda, ADA dolar karşısında düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre 1.94 dolara bir ralli için kapıları açabilecek aşağı yönlü alçalan üçgen modelini geçersiz kılacaktır. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar ADA’yı tekrar 1 doların altına düşürmeye çalışacak. Bu olursa, analiste göre panik satışı başlayabilir ve ADA 0.80 dolara ve ardından 0.68 dolara düşüş yolculuğuna başlayabilir.

Ripple (XRP)

XRP bugün kritik desteği 0.50 dolardan sıçradı ve bu, boğaların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunmaya çalıştığını gösteriyor. Geri tepme, analiste göre büyük bir engel olarak hareket etmesi muhtemel olan 20 günlük EMA’ya (0.61 dolara) yükselebilir. Aynı zamanda, fiyat 20 günlük EMA’dan bir kez daha düşerse, analiste göre hissiyatın olumsuz olduğunu ve trader’ların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı 0.50 dolarlık desteğin altına çekmeye çalışacak. Bu olursa, analiste göre XRP düşüş trendine devam edebilir. Analistin belirlediği bir sonraki destek 0.45 dolar ve ardından 0.40 dolar. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, analiste göre ayıların kontrolünü kaybettiğini gösterecektir. Daha sonra XRP, 0,75 dolardan genel dirence yükselebilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), bugün bir kez daha 0.15 dolar desteğinden sıçradı ve bu, boğaların agresif bir şekilde bu seviyeyi savunmaya çalıştığını gösteriyor. Yardım rallisi artık 0.21 dolardan genel dirence ulaşabilir. Düşen hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların ralliyi 0.21 dolardan durdurmaya çalışacağını gösteriyor. Fiyat bu dirençten düşerse, analiste göre DOGE tekrar 0.15 dolara düşebilir ve birkaç gün menzile bağlı kalabilir. Ek olarak, analiste göre 0.21 dolarlık bir kırılma, ilk güç işareti olacak ve 50 günlük SMA’ya (0.26 dolar) bir ralli ile sonuçlanabilir. Aksine, fiyat düşerse ve 0.15 doların altına gerilerse, analiste göre XRP panik satışa tanık olabilir ve 0.10 dolara düşebilir.

Polkadot (DOT) 

Polkadot (DOT), satın almanın ortaya çıktığı 20 Temmuz’da psikolojik seviyenin yakınında 10 dolara düştü. Bu, bugün güçlü bir toparlanmaya neden oldu. Alıcılar, 20 günlük EMA’da (14 dolara) sert dirençle karşılaşabilir. Fiyat bu dirençten düşerse, analsite göre ayılar tekrar DOT’u 10 doların altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre düşüş trendi 7.80 dolara kadar uzayabilir. Bu varsayımın aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, analiste göre XRP 50 günlük SMA’ya (17.82 dolara) yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre trendde olası bir değişikliğe işaret edecektir.

Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI), 19 Temmuz’da genel dirençten 16.93 dolardan geri döndü ve bir sonraki kritik desteğe doğru 13 dolardan güneye doğru yürüyüşe başladı ancak boğaların başka planları vardı. Bugün daha düşük seviyelerden alım yaptılar ve güçlü bir toparlanma sağladılar. Yukarı hareket, 20 günlük EMA’da (17.89 dolara) sert dirençle karşılaşabilir. Fiyat bu dirençten düşerse, analiste göre ayılar şanslarını değerlendirebilir ve UNI’yi tekrar 13 doların altına düşürmeye çalışabilir. Başarılı olurlarsa, analiste göre UNI düşüş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir ve psikolojik desteğe 10 dolardan kayabilir. Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, UNI düşüş trendi çizgisine ulaşabilir. Bu direncin kırılması, analiste göre ayıların tutuşunu kaybettiğini gösterecektir.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash (BCH), 20 Temmuz’da bir yardım rallisi başlatmaya çalıştığı yerden 383.53 dolara düştü. Bu, boğaların daha düşük seviyelerde biriktiğini gösteriyor. Geri çekilme, ayıların sert bir direnç oluşturmasının muhtemel olduğu 20 günlük EMA’ya (465 dolara) ulaşabilir. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, analiste göre satıcılar BCH çiftini 370 doların altına düşürmek için bir girişimde daha bulunacaklar. Bunu başarırlarsa, düşüş 330 dolardan bir sonraki desteğe kadar uzayabilir. Öte yandan, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 538.11 dolardan genel dirence yükselebilir.

Litecoin (LTC) 

Litecoin (LTC), 19 Temmuz’da 118 dolarlık desteğin altına düştü ve düşüş eğilimi gösteren üçgen modelini tamamladı. Düşüş, RSI’yi aşırı satım bölgesine itti ve kısa vadede satışın aşırıya kaçtığını gösterdi. Aynı zamanda, LTC bugün toparlanmaya başladı ve analiste göre kırılma seviyesini 118 dolarda tekrar test edebilir. Ayılar bu seviyeyi dirence çevirirse, LTC düşüş trendini sürdürmek için bir girişimde daha bulunabilir. 100 dolarlık psikolojik desteğin altına bir kırılma, aşağı hareketin 70 dolara ulaşabilecek bir sonraki ayağını başlatabilir. Aksi yönde, boğalar fiyatı 118 doların üzerinde zorlar ve sürdürürse, parite 20 günlük EMA’ya (127 dolar) tırmanabilir ve burada ayılar tekrar ralliyi durdurmaya çalışabilir. Başarılı olurlarsa parite tekrar düşebilir, ancak boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, 50 günlük SMA’ya (145 dolara) bir ralli mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Write A Comment