Sıcak bir gelişmeye göre ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan Chase’in varlık yönetimi bölümündeki tüm müşterileri için kripto para birimi fonlarına erişim açtığı bildirildi. Bu sefer, sadece varlıklı müşterilerle sınırlı olmayacak fonda, Bitcoin ve 3 altcoin projesine erişim sağlanabilecek. İşte detaylar…

Bitcoin, BCH, ETH ve ETC ile işlem yapılabilecek

Geçtiğimiz Mart ayında Morgan Stanley, üç Bitcoin fonuna erişim başlattı, ancak teklif, bankanın agresif risk toleransı nedeniyle yalnızca yüksek net değerli bireyler için geçerliydi. JPMorgan’ın mali danışmanlarının artık Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve önde gelen kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments’ın Ethereum Classic fonları ile alım satım yapmasına izin veriliyor. Ayrıca, Osprey Funds tarafından işletilen bir Bitcoin fonuna erişim sağlanabilecek.

Birçok Tahmini Tutan Analist: Bitcoin İçin Bu Seviyeler Geliyor!

Ancak, yatırımcılardan talepte bulunmak yasaklanacak, yani varlık yönetimi danışmanları yalnızca müşterilerden gelen emirleri kabul edebilecek. Yakın tarihli bir röportajında, JPMorgan’ın varlık yönetimi müdürü Mary Callahan Erdoes, bankanın müşterilerinin çoğunun Bitcoin (BTC)’i yeni bir varlık sınıfı olarak gördüğünü söyledi. Erdoes’un açıklaması şu şekilde:

Müşterilerimizin çoğu “Bu bir varlık sınıfı ve ben yatırım yapmak istiyorum” diyor ve bizim işimiz onların paralarını yatırım yapmak istedikleri yere koymalarına yardımcı olmak.

Jamie Dimon BTC’de ayı yanlısı olmaya devam ediyor

Bankanın kriptoya dahil olmasına rağmen, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon inatçı bir Bitcoin ayısı olmaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak daha önce aktardığımız üzere, Dimon, yakın zamanda kriptodan uzak durmayı önerdi ancak isteksizce müşteriler arasında talep olduğunu kabul etti. Dimon’ın yatırımcılara verdiği kişisel tavsiyesi şu şekilde:

İnsanlara kişisel tavsiyem, uzak durun! Bu, müşterilerin istemediği anlamına gelmez. Bu, bir işi nasıl yürütmeniz gerektiğine geri döner. Ben zararlı madde kullanmam ama ulusal düzeyde yasal hale getirirseniz, insanlarımızın onu kullanmasından alıkoyamam. İnsanlara paralarını nasıl harcayacaklarını söylemem.

JPMorgan Analisti: Bitcoin Yakında Bu Seviyelerde Olacak

JPMorgan CEO’su bu açıklamalarına rağmen, Bitcoin’i bir “dolandırıcılık” olarak nitelediği Eylül 2017’ye kıyasla kripto konusundaki tutumunu görünüşte yumuşattı. Son olarak, Bitcoin önderliğinde toparlanmaya çalışan kripto piyasasında, yazının yazıldığı sıralarda BTC 32.393.32 dolardan işlem görüyor. Ethereum’da şu anda 2.000 dolar direncinin üzerine çıkmayı başardı. Böylece, haftalık %10’lara varan kayıplar, pek çok kripto para birimi için telafi ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Write A Comment